Receptury z Tatr Wysokich dla pięknego uśmiechu

<
Gallery image
>
Biała Perła - pasty do zębów 1
<
Biała Perła - pasty do zębów 1Biała Perła - pasty do zębów 2Biała Perła - pasty do zębów 3Biała Perła - pasty do zębów 4Biała Perła - pasty do zębów 5Biała Perła - pasty do zębów 6Biała Perła - pasty do zębów 7Biała Perła - pasty do zębów 8
 
>
 
 

Tatrzańskie łąki i hale to prawdziwe bogactwo malowniczych kwiatów i leczniczych ziół, z których korzystają nie tylko turyści, ale także marki produkujące kosmetyki do pielęgnacji. Jedną z nich jest Biała Perła, która do swoich past używa naturalnych ekstraktów roślinnych i... wody prosto z tatrzańskiego Lodowego Źródła!


Tatrzańska woda dla pięknego uśmiechu

Wywierzysko Lodowe, nazywane też Lodowym Źródłem, położone jest po wschodniej stronie potoku Kościeliskiego, na wysokości Bramy Kraszewskiego (ok. 974 m n.p.m.). Woda wypływa tam pod ciśnieniem z niewielkiego rozlewiska spomiędzy wapiennego rumoszu i odpływa do potoku trzema wyraźnymi odnogami. Wywierzysko odprowadza wodę z systemów krasowych wielu jaskiń, jakie powstały w masywie Czerwonych Wierchów.

Średnio z wywierzyska w ciągu sekundy wypływa około 600 litrów wody o temperaturze  4,5–4,7°C i jest to woda o najbardziej stałej temperaturze wśród wywierzysk tatrzańskich. Woda wypływająca z wywierzyska jest bardzo czysta, a ponieważ płynie przez skały wapienne, zawiera dużo jonów wodorowęglanowych (HCO3−), które zmniejszają ryzyko rozwoju próchnicy i jonów wapnia (Ca2+), które nadają szkliwu twardość. Ten skład chemiczny wody bardzo dobrze działa na stan naszych zębów.


Wybielanie bez uszkodzeń

Siła  past do zębów marki Biała Perła tkwi również w aktywnych, naturalnych składnikach, szczególnie w naturalnym enzymie oksydazy glukozowej, który – zamiast mechanicznego czyszczenia – rozpuszcza przebarwienia bez uszkadzania szkliwa zębów.
Czerpiąc inspiracje z piękna i bogactwa tatrzańskiej natury, Biała Perła przygotowuje pasty tylko ze 100% naturalnych ekstraktów oraz olejków takich jak: szałwia, rzepik, malina, eukaliptus czy goździk. Surowce posiadają certyfikaty regionalnych słowackich i polskich producentów – mówi ekspert marki.
Pasty charakteryzują się również bardzo niskim wskaźnikiem RDA - czyli współczynnikiem ścieralności pasty dla zębiny. Oznacza on stopień ścieralności szkliwa zębów, który występuje podczas czyszczenia mechanicznego. Im wyższy indeks, tym większa ścieralność szkliwa zębów. Wyższa ścieralność zwiększa ryzyko zarysowania szkliwa zębów i może powodować ich nadwrażliwość. Pasty nie zawierają także SLS ani sacharyny.


Poznaj pasty od marki Biała Perła:

Wybielająca pasta do zębów kurkuma + Q10

Wybielająca pasta do zębów, stanowiąca połączenie ekstraktu z kurkumy i przeciwutleniacza koenzymu Q10. Połączenie tych składników regeneruje dziąsła, wzmacnia szkliwo zębów oraz usuwa przebarwienia, powstałe w wyniku picia kawy i herbaty.

Cena: 16,99 zł


Wybielająca pasta do zębów coconut

Pasta do zębów, zawierająca 100% olej kokosowy z Filipin, posiadający właściwości antybakteryjne i wybielające. Przeznaczona do codziennego użytku dla tych, którzy preferują naturalne składniki, mające pozytywny wpływ na szkliwo zębów. Synergiczne działanie oleju kokosowego, ksylitolu i fluoru pomaga zapobiegać powstawaniu ubytków.

Cena: 24,99 zł


Czarna pasta wybielająca do zębów bamboo carbon & aloe

Czarna pasta do zębów o działaniu wybielającym, z aktywnym węglem bambusowym i aloesem, przeznaczona do codziennego użytku. Zawiera trzy minerały, które pomagają wzmocnić szkliwo zębów. Absorbuje przebarwienia występujące na zewnętrznych warstwach zębów, a także usuwa starsze i głębsze przebarwienia powstałe w wyniku picia kawy, herbaty lub palenia papierosów

Cena: 23,99 zł


Specjalistyczna pasta do zębów dla kobiet w ciąży i karmiących piersią

Specjalistyczna pasta do zębów dla kobiet w ciąży i karmiących piersią zapewnia kompleksową pielęgnację jamy ustnej oraz daje naturalny efekt wybielania.

Cena: 29,99 zł


Wybielająca pasta do zębów intensywna terapia

Wybielająca pasta do zębów, która skutecznie wybiela przebarwienia szkliwa zębów spowodowane przez jedzenie i napoje. Dzięki niskiemu wskaźnikowi RDA 13, nie niszczy szkliwa i nadaje się nawet do wrażliwych zębów.

Cena: 23,99 zł


Pasta do zębów bez fluoru mint

Pasta do zębów bez fluoru, zawierająca wapń i ekstrakt z zielonej herbaty o delikatnym, niepowtarzalnym smaku i detoksykującym działaniu w jamie ustnej. Odpowiednia dla osób, które szukają naturalnej pasty do zębów bez fluoru, o delikatnym świeżym smaku. Zielona herbata pomaga w detoksykacji jamy ustnej i eliminacji toksyn, mających zły wpływ na nasz oddech.

Cena: 23,99 zł


Ziołowa pasta do zębów fresh

Pasta do zębów, zawierająca 6 naturalnych składników, które pomagają zapewnić świeży oddech i mocne dziąsła. Stworzona do codziennego użytku. Wyjątkowa ze względu na swój unikalny, świeży smak stworzony na bazie połączenia świeżych ziół i składników, które pomagają zredukować problem nieświeżego oddechu, spowodowanego osłabionymi i zaognionymi dziąsłami.

Cena: 14,99 zł


O marce:

20 lat temu w Tatrach Wysokich założyciele marki Biała Perła®, Jan Jurik i jego syn Zlatko, z pomocą specjalistów opracowali pierwszy system pozwalający wybielać zęby w domowym zaciszu. Zestaw wybielający, który był dostępny także w polskich aptekach, okazał się hitem. Dzięki pozytywnym opiniom klientów portfolio marki rozrastało się, poszerzając się o kolejne pasty opracowane i produkowane w Tatrach Wysokich. Pasty do zębów Biała Perła® są unikalne dzięki formule opartej na enzymach i wyciągach z ziół, które bezpiecznie pozwalają wybielać zęby. Dla założycieli marki bardzo ważne jest to, aby pasty Biała Perła® były nie tylko skuteczne, lecz także jak najbardziej naturalne. Każdy z produktów ma także ręcznie wyrabiany smak, stworzony wyłącznie z naturalnych aromatów i barwników.Autor: Robert Krupiński
Data publikacji: 20-12-2020

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności