Wykorzystaj sen dla urody

Sen to najlepszy kosmetyk - na pewno nie raz słyszałaś to stwierdzenie. Nie sposób się z tym nie zgodzić, ponieważ umożliwia on regenerację, odżywienie i poprawę ukrwienia skóry. Jednak aby w pełni wykorzystać jego dobroczynny wpływ musimy stosować się do określonych reguł. Podpowiadamy, jak najlepiej wykorzystać sen dla urody!


Sen - ratunek dla skóry

Każdego dnia skóra musi walczyć z wieloma czynnikami, które negatywnie wpływają na jej stan. Zanieczyszczenie powietrza, szkodliwe promieniowanie słoneczne, klimatyzacja czy stres i codzienne przemęczenie to tylko niektóre z nich. Natomiast noc jest dla cery momentem na odpoczynek, usunięcie toksyn i naprawę szkód dokonanych w ciągu dnia.


Dobry sen - co to oznacza?

Niestety nie każdy sen zapewni skórze odpowiednią regenerację. Śpiąc zbyt krótko czy w nieregularnych godzinach niekoniecznie przyczynimy się do poprawy stanu cery. O czym powinniśmy pamiętać, aby sen naprawdę był efektywny?

• kładź się spać o stałych godzinach, najlepiej ok. 22.00
• przeznacz na sen ok. 8 h
• zadbaj o odpowiednie dotlenienie wietrząc sypialnię
• pamiętaj, aby w sypialni było ciemno


Nocna pielęgnacja – co jeszcze możesz zrobić?

"Właściwe warunki snu to podstawa, ale jest jeszcze coś, co możemy zrobić dla swojej urody nocą! Cykl regeneracji skóry, który rozpoczyna się wieczorem sprawia, że staje się ona bardziej chłonna - jest to więc idealny moment, aby dostarczyć jej niezbędnych składników i substancji odżywczych z odpowiednio dobranych kosmetyków" - wyjaśnia Marzanna Mróz, ekspert Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris.
"Oprócz oczywistych produktów nawilżających, które warto stosować na całej twarzy (i nie tylko), powinniśmy zadbać o delikatne i wymagające specjalnej pielęgnacji okolice oczy i ust. Wypełnienie zmarszczek i efekt liftingu tego obszaru zapewni korektor DEEP SKIN FILLER marki Dr Irena Eris, który dla wykorzystania optymalnego dla regeneracji skóry momentu zaleca się stosować właśnie ok. 30 minut przed snem. Jak działa ten produkt? – Dzięki nowatorskiemu kompleksowi SKINFILL-UP, stymuluje dojrzewanie adipocytów (komórek tłuszczowych), pobudza proces naturalnej syntezy podskórnej tkanki tłuszczowej, dając efekt tzw. lipofillingu zmarszczek, przywracając objętość skórze" – mówi Marzanna Mróz.
"Stymulowana przez działanie produktu odbudowa sieci kolagenu i elastyny prowadzi do redukcji efektu tzw. „opadającej powieki” oraz wypełnienia i spłycenia bruzdy nosowo-wargowej. Natomiast masaż wykonany przy pomocy specjalnego aplikatora, pobudza dodatkowo mikrokrążenie tkankowe, co sprzyja redukcji cieni pod oczami oraz zapewnia natychmiastowy efekt "wypoczętego oka"."Autor: Redakcja
Data publikacji: 21-11-2017

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności