Amal Clooney debiutuje na okładce Vogue

Libańsko-brytyjska adwokat specjalizująca się w prawie międzynarodowym oraz prawach człowieka, Amal Clooney została gwiazdą majowego wydania Vogue US. Autorką sesji jest legendarna fotografka gwiazd Annie Leibovitz. Na okładce pisma w intensywnie różowej, podkreślającej jej urodę sukni z kolekcji Alexander McQueen i kolczykach Cartier wygląda niezwykle imponująco. Cała sesja okładkowa wykonana została w brytyjskiej posiadłości pary. Na wysmakowanych fotografiach Amal pozuje w strojach od znakomitych domów mody, takich jak: Johanna Ortiz, Van Cleef & Arpels, Christian Louboutin, Balmain, Rosetta Getty, Oscar de la Renta, Frame, Lorraine Schwartz, Fendi oraz Beladora. Za stylizację sesji odpowiedzialna była Tonne Goodman.


Sesji okładkowej towarzyszy ekskluzywnym wywiad, w którym Amal po raz kolejny udowadnia, że jest kimś znacznie więcej niż ikoną mody i żoną hollywoodzkiego aktora. Clooney w wywiadzie odniosła się m.in. do ruchu #MeToo, który od miesięcy elektryzuje media, prowokując dyskusje na temat nadużyć względem kobiet oraz dyskryminacji, której doświadczają zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Amal zauważyła, iż owe dzielenie się osobistymi historiami może przynieść pozytywne zmiany w społeczeństwie, w którym dorastać będą następne pokolenia.

"Myślę, że dzięki odważnym kobietom, które zdecydowały się opowiedzieć publicznie wstrząsające historie molestowania i przemocy, których doświadczyły, przyszłe miejsce pracy będzie bezpieczniejsze dla mojej córki niż dla kobiet z mojej generacji. Obecnie znajdujemy się bowiem w sytuacji, w której oprawca zaczyna czuć się mniej bezpiecznie - do tego właśnie musimy dążyć" - wyznała.Źródło foto: profil FB Vogue
www.facebook.com/Vogue/photos/a.71982647278.106317.42933792278/10156061355902279/?type=3&theaterAutor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 07-05-2018

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto