Anna Ewers i David Friend dla majowego Vogue Italia

Majowa okładka Vogue Italia jest zaledwie trzecia od objęcia stanowiska redaktora naczelnego magazynu przez Emanuele Farneti po Franci Sozzani. Przypomnijmy iż 22 grudnia 2016 roku w wieku 66 lat po długiej chorobie zmarła Franca Sozzani - redaktor naczelna jednej z najbardziej cenionych edycji magazynu Vogue. Zarządzała redakcją włoskiej edycji pisma od 1988 roku, stając się na przestrzeni lat ikoną swojej branży. Nazywana papieżycą mody nie bała się kontrowersji, a na łamach magazynu prowadziła dialog za pomocą zdjęć.


Przewodniczący i prezes Condé Nast International, Jonathan Newhouse napisał w oświadczeniu - "Emanuele to następca legendarnej Franci Sozzani, której błyskotliwość sprawiła, że magazyny Vogue Italia i L’Uomo Vogue stały się wiodącymi tytułami na świecie w kwestiach mody i fotografii. Była tylko jedna Franca. Jednakże, jak sama zresztą zauważyła, żywotność Vogue'a przekracza kreatywność jakiekolwiek jednostki. Franca znała Emanuele i miała do niego wielki szacunek, wierzę więc, że zaaprobowałaby ten wybór."

Następca Franci, Emanuele Farneti stara się utrzymać klimat włoskiej "biblii mody", który prezentowany był na minimalistycznych, wręcz "surowych" okładkach magazynu co widzimy na najnowszej, majowej okładce Vogue Italia. Przed obiektywem Mario Sorrenti stanęli Anna Ewers oraz David Friend prezentując stylizacje autorstwa Alastair McKimm. Modelka pozuje w projekcie z najnowszej kolekcji Max Mara.
Źródło foto: profil Instagram Vogue Italia (@vogueitalia)
www.instagram.com/p/BToZpT-ggd6/Autor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 15-05-2017

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto