Ceremonia pożegnalna Karla Lagerfelda "Karl For Ever"

Nagła śmierć Karla Lagerfelda (85 †) 19 lutego 2019 r. sprawiła, że fani na całym świecie byli w żałobie przypominającej szok. Przez długi czas nie było jasne, czy odbędzie się nabożeństwo żałobne projektanta. W końcu projektant mody kiedyś żartował, że nie życzy sobie pogrzebu. "Pogrzeb? Wolałbym umrzeć", powiedział Lagerfeld w wywiadzie dla magazynu Numéro około dziesięć miesięcy przed śmiercią.


W czerwcu jednak ten smutek powinien zostać złagodzony, przynajmniej częściowo, gdy Cesarz Mody zostanie godnie pożegnany podczas niezwyklej uroczystości.

Trzy domy mody CHANEL, Fendi i i Karl Lagerfeld organizują pod pseudonimem "Karl For Ever" wspólny Memoriał dla zmarłego projektanta mody. Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w czwartek, 20 czerwca, o godzinie 18:30 w trakcie trwania tygodnia mody męskiej Paryżu w Grand Palais, gdzie nieżyjący projektant mody zorganizował regularnie pokazy mody CHANEL.

W paryskim Grand Palais Karl Lagerfeld odniósł największe sukcesy. W swojej ostatniej dekadzie zorganizował tutaj najważniejsze wydarzenia mody. Pod kopułą budynku zaprezentował ogromny statek kosmiczny, statek rejsowy, futurystyczne centrum komputerowe, czarno-białą wersję Ogrodów Wersalskich, kasyno Jamesa Bonda, ogromną francuską brasserie, terminal linii lotniczych Chanel czy w spokojną alpejską wioskę, aby powitać kolekcję Chanel jesień-zima 2019/20 powstałą we współpracy Lagerfelda i obecnej dyrektor kreatywnej marki Virginie Viard.

Kanadyjski reżyser teatralny i operowy Robert Carsen (64) ma za zadanie zorganizować nabożeństwo żałobne. Plany według WWD obejmują między innymi trzy duże ekrany, na których wyświetlone zostaną filmy nakręcone w hołdzie dla Lagerfelda. Ponadto wyświetlane będą wywiady z przyjaciółmi i współpracownikami Mistrza. Oprócz nagrań wideo wystąpią także tancerze, muzycy i aktorzy, którzy zaprezentują swoją interpretację twórczości Karla.

"Jak możemy świętować życie Karla Lagerfelda, jednego z najbardziej utalentowanych i zaangażowanych artystów XX i XXI wieku? Jak możemy świętować człowieka renesansu, który zawsze był o krok przed czasem, zawsze z dala od przeszłości? Zainspirowany, a jednocześnie zawsze patrzący w przyszłość`? Seria filmów ze wszystkich etapów życia, przeplatana krótkimi wywiadami z wieloma osobami, które wiedział, jak inspirować i które pracowały z nim w tak wielu dziedzinach, a być może przede wszystkim dzięki udziałowi aktorów. Muzycy i tancerze, których pracę podziwiał, którzy byli jego przyjaciółmi i którzy będą interpretować niektóre z piosenek i książek, które miały dla niego największe znaczenie" - powiedział Carsen w oficjalnym komunikacie prasowym.

"To wyjątkowe wydarzenie... honoruje dziedzictwo artysty i niezrównaną kreatywność, która wykracza daleko poza modę, w tym projektowanie, fotografię, publikację, ilustrację i architekturę" - czytamy we wspólnym komunikacie prasowym domów mody CHANEL, Fendi i Karl Lagerfeld.

Karl Lagerfeld był szefem kreatywnym Fendi od 1965 roku, czyniąc go najdłużej pracującym dyrektorem kreatywnym we włoskim domu mody. W 1982 r. rozpoczął współpracę z CHANEL, by ożywić ówczesną, niedomagającą markę modową. Rok później założył własny dom mody sygnowany własnym nazwiskiem. Wieczór upamiętniający będzie także zawierał zdjęcia z czasów, gdy był dyrektorem kreatywnym Chloé.

W spotkaniu weźmie udział około 2500 gości zaproszonych przez CHANEL, Fendi i markę Karl Lagerfeld.


Źródło foto: profil FB Chanel
www.facebook.com/chanel/photos/a.188926299234/10157267429984235/?type=3&theaterAutor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 03-06-2019

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności