Christopher Bailey odchodzi z Burberry

Christopher Bailey po 17 latach pracy dla Burberry opuszcza szeregi brytyjskiej marki. Współpraca projektanta zakończy się oficjalnie z końcem marca 2018 roku.


"Burberry wchodzi właśnie w kolejną dekadę swojego istnienia, a dla Christophera to odpowiedni moment by po 17 latach pracy dla marki, zająć się nowymi kreatywnymi projektami. Christopher będzie pełnił rolę prezesa i szefa studia projektowego do 31 marca 2018 roku. Będzie jednak wspierał dyrektora generalnego firmy Marco Gobbetti i cały zespół aż do 31 grudnia 2018" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu marki.

W ostatnim czasie dom mody Burberry przechodził wiele zmian m.in.: marka Burberry jako pierwsza zaczęła transmitować swoje pokazy na żywo w internecie, wprowadziła model sprzedaży "see now buy now" polegający na tym, że projektanci udostępniają kolekcje do sprzedaży natychmiast po zaprezentowaniu ich na wybiegu, zrezygnowała z sezonowości jaką proponują oficjalne kalendarze Fashion Week czy wprowadzono prezentację damskich i męskich kolekcji w trakcie jednego pokazu.

"Od 2001 roku Burberry przechodzi niesamowitą przemianę, a Christopher był ojcem sukcesu marki w tym czasie. Podczas gdy jestem zasmucony, że nie mam możliwości współpracy z nim dłużej, spuścizna oraz talent, które pozostawia po sobie w Burberry, daje mi wielki komfort na przyszłość." – powiedział Marco Gobbetti, CEO Burberry.

"To był wielki zaszczyt pracować dla Burberry i uczyć się od tak niezwykłych ludzi przez ostatnie 17 lat. Jestem podekscytowany nowymi, nadchodzącymi projektami, ale pozostaję w pełni zaangażowany w pracę nad sukcesem tej wspaniałej marki, aby ta zmiana była jak najbardziej płynna" - komentuje projektant.

Christopher Bailey w 1994 roku ukończył Royal College of Art w Londynie. Od 1994 do 1996 roku był projektantem odzieży damskiej w Donna Karan w Nowym Jorku, oraz starszym projektantem odzieży damskiej domu mody Gucci w Mediolanie od 1996 do 2001 roku. Przygodę z brytyjską marką Burberry rozpoczął w maju 2001 roku jako dyrektor kreatywny. W 2009 roku mianowano go dyrektorem generalnym całej marki, a pięć lat później został prezesem Burberry.

Nie wiadomo jeszcze kto zostanie nowym dyrektorem kreatywnym Burberry. Czekamy z niecierpliwością na decyzje domu mody.Autor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 05-11-2017

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto