Christopher Bailey odchodzi z Burberry

Christopher Bailey po 17 latach pracy dla Burberry opuszcza szeregi brytyjskiej marki. Współpraca projektanta zakończy się oficjalnie z końcem marca 2018 roku.


"Burberry wchodzi właśnie w kolejną dekadę swojego istnienia, a dla Christophera to odpowiedni moment by po 17 latach pracy dla marki, zająć się nowymi kreatywnymi projektami. Christopher będzie pełnił rolę prezesa i szefa studia projektowego do 31 marca 2018 roku. Będzie jednak wspierał dyrektora generalnego firmy Marco Gobbetti i cały zespół aż do 31 grudnia 2018" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu marki.

W ostatnim czasie dom mody Burberry przechodził wiele zmian m.in.: marka Burberry jako pierwsza zaczęła transmitować swoje pokazy na żywo w internecie, wprowadziła model sprzedaży "see now buy now" polegający na tym, że projektanci udostępniają kolekcje do sprzedaży natychmiast po zaprezentowaniu ich na wybiegu, zrezygnowała z sezonowości jaką proponują oficjalne kalendarze Fashion Week czy wprowadzono prezentację damskich i męskich kolekcji w trakcie jednego pokazu.

"Od 2001 roku Burberry przechodzi niesamowitą przemianę, a Christopher był ojcem sukcesu marki w tym czasie. Podczas gdy jestem zasmucony, że nie mam możliwości współpracy z nim dłużej, spuścizna oraz talent, które pozostawia po sobie w Burberry, daje mi wielki komfort na przyszłość." – powiedział Marco Gobbetti, CEO Burberry.

"To był wielki zaszczyt pracować dla Burberry i uczyć się od tak niezwykłych ludzi przez ostatnie 17 lat. Jestem podekscytowany nowymi, nadchodzącymi projektami, ale pozostaję w pełni zaangażowany w pracę nad sukcesem tej wspaniałej marki, aby ta zmiana była jak najbardziej płynna" - komentuje projektant.

Christopher Bailey w 1994 roku ukończył Royal College of Art w Londynie. Od 1994 do 1996 roku był projektantem odzieży damskiej w Donna Karan w Nowym Jorku, oraz starszym projektantem odzieży damskiej domu mody Gucci w Mediolanie od 1996 do 2001 roku. Przygodę z brytyjską marką Burberry rozpoczął w maju 2001 roku jako dyrektor kreatywny. W 2009 roku mianowano go dyrektorem generalnym całej marki, a pięć lat później został prezesem Burberry.

Nie wiadomo jeszcze kto zostanie nowym dyrektorem kreatywnym Burberry. Czekamy z niecierpliwością na decyzje domu mody.Autor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 05-11-2017

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności