Francis Kurkdjian nowym dyrektorem kreatywnym zapachów Dior

Marka Christian Dior ogłasza powołanie Francis'a Kurkdjiana na stanowisko dyrektora kreatywnego odpowiedzialnego za tworzenie zapachów marki Dior. Francis Kurkdjian będący dyrektorem artystycznym i kreatorem zapachów domu perfumeryjnego Francis Kurkdjian, który założył w 2009 roku wraz z Marc Chaya i który należy do grupy LVMH od 2017 roku, zajmuje obecnie wiodące miejsce w skali międzynarodowej. Po objęciu nowej funkcji w marce Dior, pozostanie dyrektorem kreatywnym odpowiedzialnym za tworzenie zapachów dla marki.


Francis Kurkdjian obejmuje stanowisko dyrektora kreatywnego zapachów marki Dior.

Obdarzony wybitnym talentem artysta już w wieku 25 lat stworzył swój pierwszy męski zapach Le Male dla Jean Paula Gaultier, który zapoczątkował jego karierę w branży perfumeryjnej. Wyróżniając się indywidualnym warsztatem twórczym zrewolucjonizował koncepcję zapachu, otwierając w 2001 roku swoją pracownię zapachów na zamówienie.

Potwierdził swoje umijętności tworząc niezapomniane zapachy dla legendarnych domów perfumeryjnych jak Dior, dla którego skomponował zapach Eau Noire i Cologne Blanche w ramach prywatnej kolekcji Christiana Diora. W 2008 roku otrzymał oscara Cosmétique Magazine dla najlepszego kreatora zapachów, a jego liczne zapachowe kreacje zostały wyróżnione międzynarodowymi nagrodami. W 2009 roku został odznaczony orderem kawalera sztuki i literatury.

Pragnąc przesunąć granice możliwości rozwoju świata zapachów Francis Kurkdjian nadał mu nowy, artystyczny wymiar. nawiązał współpracę z wieloma znanymi artystami takimi jak Sophie Calle czy choreograf Christian Rizzo. Podążając drogą estetycznych poszukiwań zaprojektował cieszące się wielkim zainteresowaniem instalacje zapachowe w pawilonie wystawowym Grand Palais w Paryżu i w pałacu wersalskim, do którego dzieli z domem Dior artystyczne upodobanie.

"Francis Kurkdjian, który jest prawdziwym wizjonerem i artystą sztuki perfumeryjnej, wniesie do marki Dior swoją twórczą energię, umiejętności oraz wysokie wymagania artystyczne, kreując przyszłe zapachy Dior, które podbiją swiat. Francis będzie budował swoje wizje w oparciu o niezmiernie bogate dziedzictwo marki, na które składają się zarówno wyjątkowe kwiaty jak i odważne pomysły twórcze od 1947 roku." - uważa prezes dyrektor generalny parfums Christian Dior, Laurent Kleitman.

Francis Kurkdjian dodaje: "Możliwość dołączenia do marki Christian Dior o tak inspirującej historii, która wytycza nowe kreatywne kierunki, jest dla mnie wilekim zaszczytem. Cieszę się, że będę mógł wnieść swoją wizję artystyczną poprzez moje zapachowe kreacje. Pracę dla marki Dior z jednoczesną mozliwością dalszego tworzenia dla mojej własnej marki postrzegam jako wielki przywilej. Pragnę szczególnie podziękować panu Arnault za ponowne okazane mi zaufania w ramach grupy LVMH, a także Claude Martinez, Stéphanie Medioni, Laurent Kleitman i Marc Chaya za ich wsparcie."


Francis Kurkdjian przejmuje funkcję François Demachy, który był kreatorem zapachów Dior od 2006 roku.

Wyróżniający się wyjątkowym talentem François Demachy odważnie i umiejętnie zmodernizował wiodące zapachy składające się na dziedzictwo dior, takie jak J'adore czy też Miss Dior, odkrywając również nowe ścieżki dla prywatnej kolekcji Christiana Diora. Jego najbardziej spektakularny sukces w postaci męskiego zapachu Sauvage, którego premiera miała miejsce w 2015 roku, stał się wybitnym wydarzeniem światowym, osiągając rekordową sprzedaż. Wielki miłośnik kwiatów i regionu Grasse ofiarował marce Dior najszlachetniejsze surowce, nawiązując partnerską współpracę na zasadzie wyłączności z lokalnymi młodymi hodowcami kwiatów.

"François Demachy należy do grona najbardziej znaczących twórców, którzy nadali blask niepowtarzalnemu artystycznemu "duchowi Dior". Stworzone przez niego zapachy są klejnotami marki, które bez wątpienia staną się ponadczasowe. Praca u boku Francois Demachy, zarówno w Paryżu jak i w Grasse, była dla mnie wiekim przeżyciem i zaszczytem" - wyznaje Laurent Kleitman.Zdjęcie: serwis prasowy DiorAutor: Robert Krupiński
Data publikacji: 14-10-2021

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES