Giorgio Armani na świątecznej okładce GQ Italia

Włoski projektant mody Giorgio Armani został bohaterem grudniowej okładki GQ Italia. Armani to jeden z najważniejszych współczesnych projektantów. Jego imperium to nie tylko ubrania, ale także meble, restauracje, hotele oraz przepyszne czekoladki. Bez niego moda męska nie byłaby taka sama.


Człowiek o tak bardzo bogatej osobowości w wywiadzie dla magazynu wykazał się niezwykłą skromnością - "Naprawdę nie lubię mówić o sobie, ponieważ nie lubię samolubstwa. Ale podoba mi się wyzwanie polegające na mówieniu sobie po tysiąckrotnym przedstawianiu przez innych. I niech tak będzie." - powiedział skromnie.

"Nazywam się Giorgio Armani, urodziłem się osiemdziesiąt trzy lata temu pod znakiem Raka w Piacenza. Myślę, że pomogłem zmienić sposób ubierania się mężczyzn i kobiet, a to jest jedna z największych satysfakcji. Po ponad czterdziestu latach uhonorowanej działalności, z całym tym doświadczeniem na moich ramionach, będę mógł wyciągnąć wiosła z łodzi i cieszyć się tym, co mam. Ale nie mogę tego zrobić. Spoczywanie na laurach nie jest dla mnie. Prawda jest taka, iż jest to postawa niewątpliwie włoska. Powinienem się wycofać, ale dlaczego? Żyć na stałym urlopie? Podróżujesz po świecie? Już to robię, po części. Ale to mi nie wystarcza. Pilność robienia konkretnych rzeczy zajmuje mnie i dominuje. To jest praca, która doprowadziła mnie tam, gdzie jestem, pozostawiając za sobą trudności." -  dodał.

Projektant niejednokrotnie podkreśla iż to dzięki pracy wciąż czuje się młody. - "Dzięki pracy realizuję się każdego dnia. Lenistwo nie należy do mnie. Wciąż odczuwam potrzebę wyrażenia swojej wizji i robię to pracując ciężko, jak pierwszego dnia. Czasami zatrzymuję się i pytam siebie: komu mam jeszcze coś pokazać? Oto odpowiedź, którą mam: dla siebie. Interesuje mnie osąd innych, ale moim najsurowszym sędzią jest pan Giorgio Armani. Jestem przewlekłym perfekcjonistą i właśnie dlatego nieustannie dążę do tego, aby robić więcej i lepiej. Ktoś kiedyś powiedział mi, że sukces i obsesja są krewnymi i myślę, że tak jest. Ale sukces dla mnie nigdy nie był akumulacją bogactwa, raczej chęcią wyrażenia, poprzez moją pracę, jak myślę."

Autorem zdjęcia okładkowego jest brytyjski fotograf David Bailey.
Źródło foto: profil Instagram GQ Italia @gqitalia
www.instagram.com/p/BciHT8il7dN/?taken-by=gqitaliaAutor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 15-12-2017

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności