Hedi Slimane nowym dyrektorem kreatywnym Céline

<
Gallery image
>
Hedi Slimane nowym dyrektorem kreatywnym Céline 1
<
Hedi Slimane nowym dyrektorem kreatywnym Céline 1Hedi Slimane nowym dyrektorem kreatywnym Céline 2
 
>
 
 

Hedi Slimane to dość kontrowersyjny projektant, który przez zaledwie cztery lata współpracy nieźle namieszał w domu mody Saint Laurent. Teraz Slimane został nowym dyrektorem kreatywnym Céline.


Dyrektor Yves Saint Laurent - Hedi Slimane zmienił nazwę słynnego paryskiego domu mody z Yves Saint Laurent na Saint Laurent Paris. Decyzję o zmianie nazwy, jak również o przeniesieniu studia projektowego do Los Angeles, w pełni poparł wieloletni partner i wspólnik Yves Saint Laurenta, Pierre Berge. Po zmianie nazwy marki przyszedł czas na zmiany dotyczące wizerunku i ducha marki, które mogliśmy podziwiać w kampaniach reklamowych, jak również kolekcjach przygotowanych przez francuskiego projektanta, a latem 2015 roku dom mody Saint Laurent Paris poinformował iż po 13 latach przerwy powraca do projektowania kolekcji Haute Couture. Za kreacje Haute Couture odpowiedzialny miał być oczywiście dyrektor kreatywny marki Hedi Slimane.

Po zmianach w domu mody Saint Laurnt, Hedi rozpoczyna swoją przygodę z domem mody Céline obejmując od 1 lutego 2018 roku stanowisko dyrektora kreatywnego zastępując tym samym Phoebe Philo, która w grudniu pożegnała się z marką. Jako dyrektor artystyczny, kreatywny i wizerunkowy, Hedi Slimane nie tylko zaprojektuje kolekcję damską i akcesoria w Céline, ale także po raz pierwszy rozszerzy Céline o kolekcję męską - pierwsze butiki męskie zostaną otwarte w 2019 roku oraz stworzy pierwszy zapach, którego premierę zaplanowano na koniec 2018 roku. Będąc fotografem i artystą, Hedi Slimane będzie również odpowiedzialny za kampanie reklamowe i projektowanie butików. Uważa się również, że Hedi Slimane rozszerzy kolekcje Céline o linię haute couture. Projektant zrobił już coś podobnego dla Saint Laurenta. Będąc fotografem i artystą, Hedi Slimane będzie odpowiedzialny za kampanie reklamowe i projektowanie butików.

Pierwsza kolekcja projektanta zostanie zaprezentowana we wrześniu w ramach Paris Fashion Week.

Źródło foto: strona internetowa Céline
www.celine.com/en-de/home/Autor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 24-01-2018

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto