Kim Jones odchodzi z domu mody Louis Vuitton

Kim Jones, dyrektor artystyczny działu męskiego Louis Vuitton żegna się ze swoim stanowiskiem. Projektant ogłosił odejście dzień przed pokazem kolekcji Louis Vuitton Menswear jesień-zima 2018/19, zatem prezentowana kolekcja bya jego oficjalnym pożegnaniem z marką.


"Współpraca z Jonesem była ogromnym przywilejem.Jego zdolność do wyznaczania trendów jest nieskazitelna, a jego talent i determinacja sprawiły, że Louis Vuitton jest dziś mocno pozycjonowany jako wiodąca marka w luksusowej odzieży męskiej. Wszyscy, którzy mieliśmy szczęście współpracować z Kim, życzymy mu dalszych sukcesów w jego kolejnym przedsięwzięciu" - powiedział Michael Burke, prezes i dyrektor generalny Louis Vuitton w swoim oświadczeniu.

Kiedy Jones ukończył Central Saint Martins w 2002 roku, jego dyplomowa kolekcja została kupiona przez Johna Galliano. W 2003 roku Brytyjczyk założył markę, ktora zadebiutowala podczas London Fashion Week w 2003 roku. Jednak w 2008 roku zamknął tę firmę, aby dołączyć do brytyjskiej luksusowej marki odzieży męskiej Alfreda Dunhilla jako dyrektor kreatywny. Jones przygodę z Louis Vuitton rozpoczął w 2011 roku, projektując kolekcje męskie. Uznanie zyskał dzięki nowatorskiemu podejściu do połączenia high fashion ze streetwearem co podkreślała ostatnia współpraca LV z Supreme. Kolekcja Louis Vuitton x Supreme zadebiutowała podczas paryskiego tygodnia mody jesień-zima 2017/18. Całość stanęła pod znakiem charakterystycznej ulicznej estetyki i wyrazistego logo Supreme wkomponowanego w stylowe sylwetki Louis Vuitton. Jak sam mówi – "Obraz nowojorskiej mody męskiej jest niepełny bez Supreme". Założona w 1994 roku z siedzibą przy ulicy Lafayette na Manhatannie, dokładnie 140 lat po powstaniu Louis Vuitton, Supreme stało się nowojorskim znakiem rozpoznawczym, kultową marką streetową. Owocem współpracy dwóch kultowych marek była kapsułowa kolekcja ubrań, dodatków oraz biżuterii.

Pożegnanie projektanta nastąpiło w iście królewskim stylu. W finale pokazu na jesień i zimę 2018 projektant pojawił się w towarzystwie dwóch wielkich gwiazd modelingu: Kate Moss i Naomi Campbell. Najnowsza kolekcja była podsumowaniem siedmiu lat, które Kim Jones spędził w Louis Vuitton o czym świadczy chociażby tytuł prezentacji  "Overview".

Teraz nasuwają się proste pytania. Jakie będą dalsze losy projektanta oraz kto zastąpi Kima? W mediach krążą spekulacje iż Jones miałby dołączyć do ekipy domu mody Versace albo Burberry.Źródło foto: profil Instagram Louis Vuitton Louis Vuitton Official (@louisvuitton)
www.instagram.com/p/BeGWR2gHlk8/?taken-by=louisvuittonAutor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 24-01-2018

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności