Kontrowersyjna okładka Vogue Italia z Gigi Hadid

Majowa okładka Vogue Italia z wizerunkiem Gigi Hadid wzbudziła sporo kontrowersji. Zdjęcie autorstwa Stevena Kleina, na którym modelka siedząca na kolanach modela Justina Martina zostało mocno przerobione. A dokładniej? Uroda Gigi została udoskonalona przez grafików do takiego stopnia, że jest wręcz nierozpoznawalna.


Zmieniono rysy twarzy oraz przyciemniono skórę modelki do takiego stopnia iż wygląda jak Afroamerykanka. Internauci zarzucili magazynowi, że zamiast zatrudnić modelkę, która ma naturalnie egzotyczną urodę, próbował on "przerobić" Gigi Hadid.

Po opublikowaniu zdjęcia w sieci i licznej fali krytyki głos zabrała sama zainteresowana przepraszając swoich fanów oraz wyjaśniając iż nie ma wpływu na efekt końcowy sesji. Modelka dodała na Twittera zdjęcie zrobione przez paparazzi, na którym wraca własnie z sesji i widać na nim, że ma mocno przyciemnioną twarz bronzerem.

"To jest zdjęcie zrobione 3 kwietnia, na którym wracam z sesji zdjęciowej na okładkę Vogue Italia. Możecie zobaczyć, jak bardzo byłam wymalowana bronzerem. Proszę zrozumieć, że moje kontrola nad sesją nie jest ujęta w warunkach umowy i kończy się kompletnie, gdy opuszczam studio. Wszystko, co jest robione ze zdjęciem później jest poza moją kontrolą. Stosowanie bronzera i photoshop to styl, w którym S.Klein tworzy od wielu lat i wierzę w to, czego oczekiwano od tej sesji (aby twórczo pokazać mnie w inny sposób).” – wyjaśniała gwiazda.
Źródło foto: Instagram Vogue Italia (@vogueitalia)
www.instagram.com/p/BiSg0XBFGiF/?taken-by=vogueitaliaAutor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 24-05-2018

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności