Rihanna na listopadowej okładce Vogue Arabia

<
Gallery image
>
Rihanna na listopadowej okładce Vogue Arabia 1
<
Rihanna na listopadowej okładce Vogue Arabia 1Rihanna na listopadowej okładce Vogue Arabia 2
 
>
 
 

Rihanna po raz kolejny pojawiła się na okładce Vogue. Piosenkarka ma na swoim koncie kilka okładek: Vogue US, Vogue UK, Vogue Brasil oraz Vogue Italia. Teraz do swojego portfolio Barbadoska może dopisać Vogue Arabia, które zadebiutowało w marcu 2017 roku w dwóch wersjach językowych: arabskim i angielskim. Na potrzeby sesji gwiazda została wystylizowana na egipską królową – Nefretete, którą ma wytatuowaną na swoim ciele.


Nefretete była ona żoną faraona Amenhotepa IV (Echnatona), który panował w latach 1339-1322 p.n.e. Jej imię znaczy "piękna, która przybyła". Choc żyła prawie 3 500 lat temu nadal jest jedną z najbardziej ukochanych ikon na Bliskim Wschodzie. Znana ze swojej niezrównanej piękności, królowa miała bardzo aktywną rolę w sferze politycznej kraju, dając ludzkości wczesną lekcję na temat upodmiotowienia kobiet. Mimo że jej śmierć wciąż skrywa tajemnica, mit Nefertiti nabrał nowego wymiaru na początku XX wieku, kiedy niemiecki egiptolog, Ludwik Borchardt i jego zespół, odkryli w el-Amarna piękne i bardzo dobrze zachowane popiersie królowej. Obecnie głowa Nefertiti znajduje się w Neues Museum w Berlinie. Rzeźba ta, przedstawiająca głowę kobiety z piękną, długą szyją i z przysługującym faraonom nakryciem głowy, stała się jednym z synonimów starożytnego kanonu piękna.

Na profilu Instagram Vogue Arabia pod zapowiedzią sesji widnieje podpis: "Thousands of years apart, two iconic women will finally meet in the pages of Vogue Arabia" ("Tysiące lat od siebie, dwie ikoniczne kobiety spotkają się na stronach Vogue Arabia").

Autorem sesji jest Grega Kadel, za stylizacje odpowiedzialna jest Anya Ziourova, która ubrała Riri w projekty z kolekcji Gucci.

Warto podkreślić iż Rihanna jest pierwszą gwiazdą sesji okładkowej, która nie jest Arabką ani nie jest związana z Bliskim Wschodem. Na wcześniejszych wydaniach pojawiły się Gigi i Bella Hadid, modelki są w połowie Palestynkami, a ich ojciec Mohamed Hadid urodził się w mieście Nazaret, Farida Khelfa - Francuzka algierskiego pochodzenia, Halima Aden - pół Somalijka, pół Amerykanka oraz tunezyjskie modelki - Afef Jnifen, Hanaa Ben Abdesslem, Kenza Fourati.
Źródło foto: profil Instagram Vogue Arabia @voguearabia
www.instagram.com/p/BavYLzcHn88/?taken-by=voguearabia
www.instagram.com/p/BawaA3vHJnp/?taken-by=voguearabiaAutor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 07-11-2017

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto