Yalitza Aparicio na jubileuszowej okładce Vogue México

W 2019 roku Vogue México y Latinoamérica obchodzi jubileusz 20-lecia swego istnienia. Podobnie, jak niemiecka "bibliia mody" przez cały rok prezentować będzie spektakularne okładki. W styczniu redakcja Vogue México y Latinoamérica wybrała aktorkę Yalitzę Aparicio, gwiazdę filmu Alfonso Cuarona "Roma" na platformie Netflix. Yalitza Aparicio trafiła na casting do "Romy" przypadkiem, bo jej siostra wysłała ją, by zobaczyła, jak to jest. Cuarón wybrał ją z tysiąca aktorek, ponieważ niezwykle przypominała Libo, jego opiekunkę i gosposię w rodzinnym domu z czasu dzieciństwa.


Film "Roma" opowiada o losach młodej pokojówki Cleo w tej roli debiutująca, bohaterka styczniowej okładki, która opiekuje się domem małżeństwa z czwórką dzieci dzielnicy Mexico City zwanej Colonia Roma. Przyglądając się jej życiu, Alfonso Cuaron kreśli wspaniały portret meksykańskiej klasy średniej oraz zabiera nas w emocjonalną podróż po wydarzeniach, które dotknęły mieszkańców tego miasta.

Gdy meksykański magazyn Vogue ogłosił, że na okładce styczniowego wydania zagości Aparicio, gazety na całym świecie informowały o ich decyzji i prosiły o komentarze aktywistki polityczne. Hasło zamieszczone na okładce "Una estrella ha nacido. In tiu´n ntav´i" ("Urodziła się gwiazda") zostało napisane po hiszpańsku i w języku Mixtec używanym przez Misteków, grupy rdzennych Meksykanów, z której pochodzi rodzina aktorki.

Do zdjęcia okładkowego aktorka pozuje przed obiektywem Santiago i Mauricio w projekcie z kolekcji Dior.
Źródło foto: profil FB México y Latinoamérica
www.facebook.com/VogueMexicoLatinoamerica/photos/a.164809233539171/2096370307049711/?type=3&theaterAutor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 28-01-2019

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności