Certyfikat Ecocert dla fabryki Oceanic

<
Gallery image
>
Certyfikat Ecocert dla fabryki Oceanic 1
<
Certyfikat Ecocert dla fabryki Oceanic 1Certyfikat Ecocert dla fabryki Oceanic 2
 
>
 
 

Firma Oceanic SA od 38 lat z wielką pasją i starannością tworzy i produkuje kosmetyki, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów. Strategiczna marka AA jest ekspertem w pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Wszystkie kosmetyki ze znakiem AA posiadają hipoalergiczne receptury, a ich bezpieczeństwo i skuteczność potwierdza się w klinicznych badaniach u alergików. Na początku roku 2020 Oceanic SA wprowadził pod marką AA nowe serie kosmetyków naturalnego pochodzenia, które uzyskały certyfikat Ecocert. Wszystkie zostały wytworzone w fabryce Oceanic w Trąbkach Małych pod Gdańskiem, która również otrzymała zgodę z ramienia Ecocert na produkcję kosmetyków naturalnego pochodzenia.


"Cosmetics Organic Standard (Cosmos) to wytyczne dotyczące produkcji kosmetyków naturalnych i organicznych, które postanowiliśmy wdrożyć w naszej fabryce" – z dumą wyjaśnia Dorota Soszyńska, współwłaścicielka firmy Oceanic i L'biotica. "Spełniliśmy wszystkie surowe wymogi najwyższych standardów w procesie produkcji. A wszystko to w trosce o zdrowie i potrzeby coraz bardziej świadomych klientów. W skali krajowej wyróżnia nas fakt, że w Oceanic czuwamy nad całym procesem produkcji kosmetyków z Ecocert, ponieważ wytwarzamy je sami w naszej fabryce. Kosmetyki są produkowane zgodnie ze standardami wymaganymi przez organizację Ecocert, ale receptury spełniają także nasze unikalne standardy bezpieczeństwa dla cery wrażliwej i alergicznej. To połączenie czyni nasze produkty wyjątkowymi i jedynymi w swoim rodzaju."

Ecocert Greenlife S.A.S. jest międzynarodową organizacją powstałą w 1991 roku, z siedzibą główną we Francji. Certyfikuje ekologiczne i naturalne surowce, wyroby gotowe, ich opakowania oraz procesy produkcyjne i logistyczne. Obecnie Ecocert wykonuje usługi w zakresie kontrolowania i wystawiania świadectw w około 80 krajach na całym świecie.


Czy kosmetyk naturalny i kosmetyk z certyfikatem Ecocert to to samo?

"Otóż nie! W przypadku produkcji kosmetyków naturalnych, surowce mogą pochodzić z różnych źródeł" – wyjaśnia Katarzyna Grużewska, Kierownik Laboratorium Badawczo-Wdrożeniowego w Oceanic. "W przypadku kosmetyków, które posiadają Ecocert można korzystać wyłącznie z określonej bazy surowców, które są weryfikowane i zatwierdzone przez Ecocert. Poza tym proces produkcji jest także starannie monitorowany – począwszy od urządzeń, środków myjących aż po sposób przechowywania kosmetyków. Produkujemy je na wyodrębnionej linii produkcyjnej – ani surowce, ani urządzenia nie mają kontaktu z konwencjonalnymi składnikami i produktami, bo takie są wymogi Ecocert" – dodaje Pani Katarzyna.


Mimo, że certyfikat Ecocert otrzymać mogą produkty zawierające minimum 95% składników pochodzenia naturalnego, to receptury kosmetyków AA mają ich aż 99-100%.
Certyfikat Ecocert oznacza:
- Wiarygodność – skład i deklaracje na opakowaniu są zweryfikowane i zaakceptowane przez zewnętrzną, prestiżową instytucję certyfikującą.
- Transparentność – każdy składnik receptury ma podane źródło pochodzenia, a w wybranych przypadkach (jeśli pozwala powierzchnia opakowania) źródło to jest uszczegółowione, np. wskazana jest roślina, będąca źródłem dla danego surowca.
- Bezpieczeństwo – fabryka Oceanic, przed uzyskaniem certyfikacji, przeszła pozytywnie audyt dotyczący pełnego procesu produkcyjno-logistycznego.

Kupując kosmetyki AA z certyfikatem Ecocert wspierasz ekologiczny proces produkcji o kontrolowanym wpływie na środowisko.
Certyfikat Ecocert Cosmos uzyskały dwie serie kosmetyków: AA Go Green oraz AA Fresh Fruits jak również wybrane produkty z linii AA Super Fruits&Herbs.Autor: Redakcja
Data publikacji: 16-06-2020

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności