FashionPhilosophy Fashion Week Poland - 10. edycja jubileuszowa

<
Gallery image
>
FashionPhilosophy Fashion Week 2014 1
<
FashionPhilosophy Fashion Week  2014 1FashionPhilosophy Fashion Week  2014 2
 
>
 
 

FashionPhilosophy Fashion Week Poland to największe międzynarodowe wydarzenie modowe w Polsce, organizowane dwa razy w roku w Łodzi i prezentujące premierowe kolekcje przygotowane przez najzdolniejszych polskich projektantów oraz zagraniczne domy mody. Jubileuszowy, 10. Fashion Philosophy Fashion Week Poland odbędzie się w dniach  6-10 maja 2014 roku. Zaprezentowane zostaną na nim kolekcje na sezon jesień-zima 2014/15.


Nowe przestrzenie dla mody

Dziesiąta odsłona Polskiego Tygodnia Mody to więcej niż tylko symboliczny jubileusz. Pierwsza tegoroczna edycja zabierze uczestników w zupełnie nową przestrzeń. Pokazy "Designer Avenue", strefa Showroom oraz seminaria "Let Them Know" zawitają do nowoczesnych wnętrz EXPO-Łódź. Otwarte w 2012 roku centrum konferencyjno-wystawiennicze zapewnia wyśmienite warunki do organizacji pokazów oraz konferencji, dzięki czemu projektanci mogą liczyć na profesjonalną przestrzeń do pracy, a goście cieszyć się autentycznym doświadczeniem mody na światowym poziomie. Sceną dla pokazów "Studio", zupełnie nowego projektu FashionPhilosophy Fashion Week Poland, będzie profesjonalna sala Centrum Promocji Mody, która dotychczas gościła twórców "Off Out of Schedule".


Designer Avenue

Bijące serce FashionPhilosophy Fashion Week Poland stanowią jak zawsze pokazy "Designer Avenue" organizowane w ramach trzydniowego cyklu, podczas którego swoje kolekcje prezentują najlepsi polscy projektanci oraz specjalni goście z zagranicy. Pokazy mają charakter premierowy, a kolekcje nie były dotychczas prezentowane w Polsce. Podczas 10. edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland w ramach "Designer Avenue" sylwetki pokażą następujący polscy twórcy: Odio I Jakub Pieczarkowski, Kędziorek, Malgrau, Sowik Matyga oraz Kubatek. Pokaz w Alei Projektantów będzie miał również Pjotr Górski, zwycięzca programu "Projektanci na start".


Studio

Podczas 10. edycji kanoniczne dla FashionPhilosophy Fashion Week Poland pokazy zostaną po raz pierwszy uzupełnione przez "Studio". Nowy cykl umożliwia zaprezentowanie się w profesjonalnej przestrzeni projektantom, których kolekcje zostały wysoko ocenione przez Radę Programową Polskiego Tygodnia Mody, ale nie mogły zostać zakwalifikowane do pokazów "Designer Avenue". Również w "Studio" zobaczymy premierowe kolekcje, wśród których znajdą się sylwetki twórców: Magda Floryszczyk, Jarosław Ewert, Ola Bajer, Monika Gromadzińska oraz Mixer Fashion.


Off Out Of Schedule

Jeśli sercem FashionPhilosophy Fashion Week Poland są pokazy "Designer Avenue", to wyrazem alternatywnej strony jego ducha jest wybieg mody awangardowej "Off Out of Schedule", który stanowi platformę przenikania się różnych dziedzin sztuki. Podczas 10. edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland w ramach premierowych pokazów "Off Out of Schedule" swoje kolekcje, instalacje oraz performance'y zaprezentują: Kas Kryst, Momi-Ko, Szpila, Katarzyna Górecka, Paulina Ptashnik, Zwyrd, Jakub Pieczarkowski, Ima Mad, Blot, Anna Kołodziejska oraz Romana.


Wydarzenia towarzyszące

Showroom, stała strefa wystawiennicza FashionPhilosophy Fashion Week Poland, jest miejscem, w którym projektanci i profesjonalne marki prezentują autorskie kolekcje ubioru, biżuterii oraz akcesoriów. W tym roku Showroom po raz pierwszy zagości w przestronnych wnętrzach EXPO-Łódź, stwarzając wystawcom nowe możliwości nawiązywania relacji biznesowych oraz skutecznej promocji swoich kolekcji na dużą skalę. Strefa Showroom otwiera unikatową przestrzeń bezpośredniego kontaktu między markami oraz projektantami, a tysiącami buyerów i przedstawicielami biznesu goszczącymi na FashionPhilosophy Fashion Week Poland. W tym roku strefa Showroom obejmie także aktywności dotychczas mające miejsce w strefie Concept Store.

Na szczególną uwagę zasługuje cykl profesjonalnych szkoleń i wykładów Let Them Know przeznaczonych dla projektantów, producentów, właścicieli firm odzieżowych, specjalistów ds. marketingu, a także wszystkich osób chcących poszerzyć kompetencje z zakresu branży odzieżowej. Korzystający z nich słuchacze otrzymują przygotowanie niezbędne do tego, by wchodzić w owocne relacje ze światem biznesu i budować marki o dużym znaczeniu na rynku mody.

Wystawa Young Fashion Photographers Now to miejsce spotkania młodych, zdolnych fotografów mody z profesjonalistami oraz miłośnikami mody i sztuk wizualnych. Celem wystawy jest nie tylko promocja młodych talentów, ale również poszukiwanie nowych trendów w fotografii mody.

10. edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland świętuje modę w nowej przestrzeni. Tutaj sztuka odważnie wkracza na rynek i kształtują się nowe trendy w branży odzieżowej. To scena, na której w pełni wyraża się nieprzebrane bogactwo i wielki potencjał polskiego świata mody.


Harmonogram pokazów 10. Edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland:

6.05.2014 wtorek
20.00 POKAZ OTWARCIA – pokaz otwierający 10. edycję FashionPhilosophy
OLGA CHURILOVA I ALEXANDRA PRONYUTKINA
O'BLANC
AGATHA RUIZ DE LA PRADA

8.05.2014 czwartek
Off Out Of Schedule
Pokazy:
11.30 MOMI-KO                      
12.00 ZWYRD                      
12.30 KATARZYNA GÓRECKA    
13.00 IMA MAD
Prezentacje
13.30 ANNA KOŁODZIEJSKA
14.00 ROMANA

Designer Avenue:
16.00 SOWIK MATYGA
17.00 KUBATEK
18.00 MARYLAW
19.00 ALEKSANDRA KMIECIK / CARLO ROSSI
20.00 KĘDZIOREK
21.00 MIGUEL VIEIRA
22.00 POKAZ SPECJALNY

9.05.2014 piątek
Off Out Of Schedule
Prezentacje    
11.30 BLOT
Pokazy
12.00 SZPILA
12.30 PAULINA PTASHNIK      
13.00 KAS KRYST                      

Designer Avenue:
16.00 MALGRAU
17.00 MARIA WIATROWSKA
18.00 KATARZYNA ŁĘCKA
19.00 PJOTR
20.00 NATALIA JAROSZEWSKA
21.00 NATASHA PAVLUCHENKO
22.00 ŁUKASZ JEMIOŁ BASIC


10.05.2014 sobota
Studio:
11.00 MIXER                                 
11.45 MAGDA FLORYSZCZYK          
12.30 BAJER OLA – BOLA
13.15 MONIKA GROMADZIŃSKA     
14.00 JAROSŁAW EWERT                                              

Designer Avenue:
16.00 POKAZ SPECJALNY
17.00 ODIO I JAKUB PIECZARKOWSKI
18.00 ARYTON
19.00 MICHAŁ SZULC
20.00 JOANNA KLIMAS
21.00 NENUKKO
22.00 MMC STUDIOAutor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 16-04-2014

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES