"Tomasz Ossoliński. Before the show" - pierwszy, polski film o modzie

<
Gallery image
>
"Tomasz Ossoliński. Before the show" 1
<
"Tomasz Ossoliński. Before the show" 1"Tomasz Ossoliński. Before the show" 2"Tomasz Ossoliński. Before the show" 3"Tomasz Ossoliński. Before the show" 4"Tomasz Ossoliński. Before the show" 5"Tomasz Ossoliński. Before the show" 6
 
>
 
 

Już 13 czerwca w kinach Multikino największych polskich miast zobaczymy pierwszy w Polsce film dokumentalny o pracy projektanta mody. To opowieść o Tomaszu Ossolińskim. Produkcja jest poświęcona jego twórczości i przygotowaniom do jednego z najbardziej wyjątkowych pokazów, bo z okazji 20 lecia pracy. Reżyserką dokumentu jest Judyta Fibiger.


Mentor projektantów z programu "Project Runway", krawiec i modowy pasjonat już niebawem uchyli drzwi do swojej pracowni. Znany z projektowania oraz szycia garniturów na miarę, Tomasz Ossoliński słynie z wizjonerskich, oryginalnych rozwiązań, które charakteryzują zarówno jego twórczość, jak i każdy aspekt z nią związany. To właśnie on jako pierwszy zorganizował pokaz mody w charakterze spektaklu z rozbudowaną scenografią, czy zrealizował pierwszy polski fashion film "Hugenoci" z gościnnych udziałem Charlotte Rampling.

Kolejnym z nowatorskich projektów Tomasza jest udział w filmie o jego pracy, do którego zaprosiła go Judyta Fibiger. To pierwszy film dokumentalny, który powstał o polskim projektancie. To bardzo osobisty obraz. Projektant odkrył w nim tajniki swojej pracy i myślenia o niej. W filmie podglądamy projektanta w trakcie przygotowań do pokazu na XX-lecie pracy, na który Tomasz nie zaprosił fotoreporterów, a jedynie klientów i najbliższe mu osoby. Zatem film będzie też pierwszą okazją do obejrzenia nowej kolekcji projektanta. W produkcji zobaczymy postaci szczególnie związane z jego pracą min. pierwsza jego nauczycielka, czy Jerzy Antkowiak. Dla reżyserki Judyty Fibiger film jest kontynuacją wcześniej zrealizowanego dokumentu "Political Dress", który opowiadał historię polskiej mody od czasów powojennych do obecnych.

"Tomek to bardzo inspirująca osoba. Jest prawdziwym artystą i perfekcjonistą, niezwykle przykładającym się do każdego swojego działania. Od zawsze podążał swoją drogą, dbając o to, aby każda rzecz, która wyjdzie spod jego ręki była wyjątkowa, wizjonerska. Obserwowanie go przy pracy było dla mnie wielką przyjemnością, dlatego też cieszę się, że udało mi się zrealizować ten film." – stwierdziła Judyta Fibiger.

"Tomasz Ossoliński. Before the show" to dowód na to, że moda jest sztuką z prawdziwego zdarzenia i powinna być właśnie tak postrzegana.Autor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 04-06-2014

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES