"Włosi. Życie to teatr" - Maciej A. Brzozowski

<
Gallery image
>
Włosi. Życie to teatr - Maciej A. Brzozowski 1
<
Włosi. Życie to teatr - Maciej A. Brzozowski 1
 
>
 
 

Życie to teatr – Włosi według Macieja A. Brzozowskiego Akt I, odsłona I, miejsce akcji dobrze znane: Republika Włoska, Włochy, Italia, Bel Paese. Bohaterowie: Włoszki i Włosi we wszystkich sytuacjach, w których najpełniej ujawnia się ich narodowy charakter. Włoska teatralność, tak dobrze znana z filmów Felliniego, stanowi główny wątek, za którym podąża Maciej A. Brzozowski, próbując stworzyć zbiorowy portret tej trudnej do zaszufladkowania nacji.


"Włosi. Życie to teatr", kolejna książka z serii Spectrum Poleca, napisana została w przekornej polemice z powszechnym wyobrażeniem o tym, co sprawia, że coś jest lub nie jest typowo włoskie. Autor poznaje Włochy i Włochów od wielu lat, przygląda się ludziom, temu, jak się ubierają i jak mówią, ich zachowaniom tam, gdzie są w swoim żywiole – na piazza, starych zatłoczonych uliczkach miast, w trattoriach i kawiarniach. To właśnie tu, w życiu prywatnym i publicznym, ujawniają bowiem cechy wspólne, łatwo rozpoznawalne w sposobie bycia, niepowtarzalnym stylu, stosunku do jedzenia i kuchni, które odróżniają ich od wszystkich innych. O tych właśnie specyficznie włoskich cechach i o tym, co przyniosły samym Włochom i dały światu, pisze Maciej A. Brzozowski. I dodaje na koniec "Moje Włochy", coś, czego nie znajdziemy nigdzie indziej, a co w jego kontaktach z Włochami okazało się niepowtarzalne: konkretni ludzie, książki i filmy, miejsca, ich koloryt, zapach i smak prostych potraw.

"Włosi. Życie to teatr" to napisana błyskotliwie i z humorem barwna opowieść, w której nic nie jest takie, jakie się wydaje – Włochy są przecież także jeszcze jedną piękną iluzją.

Maciej A. Brzozowski, italianista z zamiłowania i wykształcenia. Tłumacz literatury i filmów włoskich. Włochy poznał akademicko w czasie studiów, zawodowo w ciągu dwunastu lat pracy w koncernie Fiat, prywatnie podczas niezliczonych podróży po prawie całym Półwyspie Apenińskim. Nadal odkrywa nowe niezwykłe miejsca, fascynujące potrawy i genialne wina. We Włoszech zakochany na zabój, we Włochach z umiarem, co pozwala mu z dystansem i życzliwą ironią obserwować i komentować ich obyczaje. Gdyby mógł, jako dr Jekyll mieszkałby nadal w Polsce, ale jako Mr Hyde – na Sycylii, najchętniej gdzieś koło Palermo.


Autor: Maciej A. Brzozowski

Tytuł: "Włosi. Życie to teatr"

Wydawnictwo: Muza SA

Cena: 29.99 PLNAutor: Robert Krupiński
Data publikacji: 17-04-2014

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności
BRAK ZGODY COOKIES