CHANEL - kolekcja jesień-zima 2015/16

Pokaz domu mody CHANEL na paryskim Fashion Week to niezmiennie od wielu lat niezwykłe wydarzenie. Po raz kolejny Karl Lagerfeld zaprezentował swoją najnowszą kolekcję w Grand Palais w Paryżu. Co sezon sala, na której odbywał się pokaz została przemieniana w dość oryginalne miejsca idealnie komponujące się z tematem kolekcji. Po Galerii Sztuki Współczesnej z sezonu wiosna-lato 2014, supermarkecie jesień-zima 2014/15 czy proteście modelek na gwarnej ulicy "Boulevard Chanel" wiosna-lato 2015 przyszedł czas na kolejną rewolucję. Ty razem prezentacja kolekcji na jesień i zimę 2015 odbyła się w restauracji, a dokładnie, tradycyjnej francuskiej brasserie o uroczej nazwie "Brasserie Gabrielle". Modelki najpierw wychodziły na nietypowy wybieg, każda z nich prezentowała swoją kreację, po czym siadała przy stoliku i gawędziła z koleżankami.


Jednak pokaz mody CHANEL to nie tylko sceneria, to przede wszystkim projekty autorstwa mistrza Karla Lagerfelda. Projektant przygotował na jesień i zimę aż 95 sylwetek. W najnowszej kolekcji nie zabrakło wariacji na temat "chanelowskich" żakietów, tkanin typu Bouclé i tweedów. Charakterystyczny dla domu mody CHANEL tweed pojawił się prawie wszędzie, nie tylko w klasycznych kolorach czerni, bieli, czy szarości. Niektóre z nich wyglądają jak wprost wyjęte z wystawy pierwszego butiku Chanel w Deauville. W kolekcji znajdziemy m.in.: spódnice do kostek zestawione z białymi koszulami z żabotami, pod szyją spiętymi muszką, różowe sukienki wykończone czarną lamówką, klasyczne "chanelowskie" żakieciki, tweedowe płaszcze wcięte w talii, ze stojącym kołnierzem czy dzianinowe suknie do ziemi ozdobione zygzakowatym motywem. Ciekawym elementem kolekcji jest zastąpienie, w niektórych projektach tradycyjnego Bouclé tłoczoną skórą, którą odnajdziemy w kompletach, krótkich kurtek i spódnic czy torebkach.

Poprzez paletę kolorystyczną, różnorodność tkanin oraz wielość warstw jesienno-zimowa kolekcja CHANEL zapowiada sezon pełen wolności.
Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności