Christian Dior - kolekcja damska jesień-zima 2013/14

Raf Simons nie musi już niczego udowadniać. Najnowszym pokazem na jesień-zimę 2013-14 pokazał, że jako projektant marki Christian Dior rozpoczyna nowy rozdział w historii jednego z najsłynniejszych domów mody.


Christian Dior spoglądał w stronę minionej Belle Epoque, a Raf Simons ponownie zajrzał w lata 50 kiedy to francuski mistrz stworzył to, co dziś stanowi kanon mody. Bowiem nowy dyrektor kreatywny marki w swojej drugiej kolekcji chciał zamieścić to, co łączy go z jej założycielem, czyli odniesienie do przeszłości. To właśnie pojęcie przeszłości charakteryzuje kolekcję marki na jesień-zimę 2013/14. Z poszanowaniem historii domu mody Dior, czerpiąc z jego archiwów projektant stworzył kolekcję, która choć utrzymana w diorowskim duchu ma więcej w sobie z niego samego. Belg zebrał wszystkie myśli, uczucia i doświadczenia, które kiedykolwiek wpływały na jego proces twórczy i pokazał je na wybiegu przenosząc nas w surrealistyczny świat własnej wyobraźni.

Czerń i biel, minimalizm form, czyste barwy - oto propozycja Rafa Simonsa dla domu mody Christian Dior na sezon jesień-zima 2013/14.Wśród propozycji marki znajdziemy taliowane kostiumy, sukienki i płaszcze z jedwabiu, wełny i skóry, w typowej dla paryskiego domu mody formie klepsydry. Asymetryczne, wielowarstwowe sylwetki szczególnie widoczne w spódnicach, które tym razem odsłaniały troszkę więcej. Damskie garnitury i sukienki w czarno-białą kurzą stopkę, karo i hafty. Awangardowe aplikacje w kształcie kwiatów, butów lub też przedstawiające wczesne grafiki Andy'ego Warhola. Bazując na klasycznej czerni i bieli oraz kilku odcieniach szarości, udało stworzyć się wyśmienitą kolekcję dla nowoczesnych, ale i kochających tradycję kobiet.Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności