Miss Dior The Floral Waltz

Animacja zatytułowana Miss Dior The Floral Waltz to hold oddany kultowemu zapachowi domu mody Christian Dior - Miss Dior. Miss Dior powstały w 1947 roku specjalnie na przełomową w haute couture kolekcję "New Look" i miały opisywać piękne kobiety, dla których projektował jeden z najsłynniejszych francuskich kreatorów mody - Christian Dior we własnej osobie.


Zapach od początku zachwycał doskonałą kompozycją aromatów róży, jaśminu, gardenii, szałwii, narcyza, neroli, konwalii, galbanum oraz patchouli. Perfumiarze Jean Carles i Paul Vacher, pod przewodnictwem przyjaciela Diora, Serge Heftler Louiche’a, stworzyli zapach, który, jak głosi legenda, miał odzwierciedlać woń ogrodu w Granville, w którym artysta spędził swoje dzieciństwo. W ten sposób postała kwiatowo-szyprowa kompozycja, która z miejsca podbiła serca kobiet. Kwiaty są do dzisiaj symbolem modowej potęgi, którą stworzył, a urzekające nuty Miss Dior – ucieleśnieniem rewolucyjnego ducha w świecie mody, już pół wieku temu uosabianego z określeniem New Look.


 


Autor: Edyta Pawlak

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności