Barszcz czerwony z pieczoną cieciorką

Barszcz czerwony to nieodzowne danie wigilijne. Barszcz w każdym domu smakuje inaczej, ale zawsze pysznie. Możemy go podawać na wiele różnych sposobów, z różnymi dodatkami. Klasyk, to barszcz z uszkami, ale w wielu domach podaje się go z kluskami ziemiaczanymi, różnego rodzju makaronem lub po prostu czysty jako dodatek do pierogów czy krokietów. A czy jedliście barszcz czerwony z pieczoną cieciorką? To zupełnie inny dodatek od tych tradycyjnych. Warto spróbować. Smakuje wybornie.


Składniki:

- Koncentrat Barszczu Czerwonego Krakus - 1 butelka 300 ml
- ciecierzyca - 1 puszka
- sól, słodka papryka, wędzona papryka - po 1/4 łyżeczki (do przyprawienia ciecierzycy)
- oliwa - 1 łyżka
- 1,7 litra wody

Barszcz przygotowujemy według wskazówek na opakowaniu. Przyprawiamy odrobinę majerankiem. Cieciorkę odcedzamy i dokładnie osuszamy papierowym ręcznikiem, a następnie polewamy oliwą. Mieszamy w przyprawach i przekładamy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Wstawiamy do nagrzanego piekarnika na 180 stopni i pieczemy około 30 minut, w międzyczasie mieszamy 2-3 razy. Podajemy z barszczem.

Życzymy smacznego!Autor: Redakcja
Data publikacji: 20-12-2018

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności