Batony imbirowo-marcepanowe na dziecięcy stół

W święta zawsze w domu jest pełno dzieciaków, które uwielbiaja słodycze. Cieszą się z "kupnych" czekoladek, bombobierek czy czekolad z orzechami lub bakaliami i wszelkiego rodzaju batoników. Ale możemy je mile zaskoczyć, podając na świąteczny, dziecięcy stół coś, co sami przygotujemy. A dzieciaki na pewno decenią to, bo nie będzie to słodycz z supermarketu. Batony imbirowo-marcepanowe są bardzo słodkie, ale i jakże aromatyczne za sprawą imbiru. Podajmy im na stół coś innego niż czekolada Milka. Zapewne dorośli też się skuszą!


Składniki:

- kandyzowany imbir – 50 g
- masa marcepanowa – 200 g
- laska wanilii – 0,5 szt.
- koniak – 1 łyżka
- gorzka kuwertura – 150 g
- biała kuwertura – 25 g


Krok 1: zagniatamy masę

Imbir drobno siekamy i odkładamy 2 łyżeczki. Pozostały imbir zagniatamy z marcepanem, miąższem laski wanilii i koniakiem. Masę rozwałkowujemy między 2 warstwami papieru do pieczenia na grubość ok. 1 cm. Kroimy na 18 pasków.


Krok 2: roztapiamy czekoladę

Gorzką kuwerturę siekamy i roztapiamy w kąpieli wodnej. Czekoladą pokrywamy paski masy i układamy na papierze do pieczenia. Pozostawiamy do wyschnięcia.


Krok 3: dekorujemy batony

Białą kuwerturę siekamy, roztapiamy w gorącej kąpieli wodnej. Przelewamy do woreczka do zamrażania, woreczek zamykamy i odcinamy mały narożnik. Czekoladą rysujemy paski, a następnie posypujemy je posiekanym imbirem. Pozostawiamy do wyschnięcia, przechowujemy szczelnie zapakowane.Źródło przepisu oraz foto: Kuchnia Lidla
https://kuchnialidla.pl/batony-imbirowo-marcepanoweAutor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 25-12-2018

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności