CHANEL - pokaz kolekcji Haute Couture wiosna-lato 2021

<
Gallery image
>
CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 1
<
CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 1CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 2CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 3CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 4CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 5CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 6CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 7CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 8CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 9CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 10CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 11CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 12CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 13CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 14CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 15CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 16CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 17CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 18CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 19CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 20CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 21CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 22CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 23CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 24CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 25CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 26CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 27CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 28CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 29CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 30CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 31CHANEL Haute Couture wiosna-lato 2021 32
 
>
 
 

"Wiedziałam, że nie możemy zorganizować dużego pokazu, że będziemy musieli wymyślić coś innego, więc wpadłam na pomysł małego orszaku, który schodziłby po schodach Grand Palais i przechodził pod łukami kwiatów. Trochę jak na uroczystości rodzinnej czy weselu." - mówi  dyrektor kreatywna domu mody, Virginie Viard, nadając ton kolekcji wiosna-lato 2021 Haute Couture.


"Uwielbiam wielkie zjazdy, na których spotykają się wszystkie pokolenia. Jest tak ciepło. W Chanel panuje dziś taki duch. Chanel też jest jak rodzina" - duch, który należy celebrować bardziej niż kiedykolwiek, bowiem w momencie ponownego otwarcia Salonow Haute Couture przy rue Cambon 31, odnowionych przez znanego francuskiego projektanta wnętrz Jacquesa Grange i zainspirowanych niezwykle kobiecym urokiem oryginalnych salonów wyobrażonych sobie przez Gabrielle Chanel z jej parawanami koromandelskimi, których Coco była wielbicielką i kolekcjonerką oraz stolikiem z owalnym szklanym blatem i podstawą imitującą snopek pszenicy dzieła Roberta Goossens.

"U stóp mitycznych schodów pokrytych lustrami chciałem zebrać modelki na rodzinne zdjęcia, takie jak te, które można zobaczyć w albumach fotograficznych" - kontynuuje Virginie Viard.

Panna młoda wydaje się pochodzić ze zdjęcia z lat dwudziestych XX wieku, z welonem, długą suknią z krepy w kolorze ecru z trenem, wyszywaną przez pracownię Lesage perełkami motylami i piórkami, a do tego ze stójką i założonymi mankietami. Holenderski fotograf, filmowiec i grafik Anton Corbijn sfotografował kolekcję w salonach Haute Couture w stylu portretów rodzinnych, a także wyreżyserował film z pokazu w Grand Palais. A ponieważ nie ma imprezy bez muzyki, człowiek, który zaprojektował tak wiele okładek albumów, nakręcił także teasery w pracowniach Chanel Haute Couture z wizualizacjami w stylu plakatów zespołu. Jego obrazy przedstawiające monogram CHANEL i kamelię zdobią również zaproszenie na pokaz i album ze zdjęciami kolekcji.


Idea tańca, wolności i letnich wieczornych imprez jest urzeczywistniona w ruchliwych halkach, warstwach żorżety z falbanami w bladoróżowej sukience, której towarzyszą całkowicie marszczone bolerko i dwukolorowe buty Mary-Jane z podwójnym paskiem w stylu butów noszonych przez tancerzy tanga lub botki na koturnie ozdobione delikatną złotą siateczką przypominającą pikowanie. Długa, odpinana spódnica z koronki z białych stokrotek uwalniająca pracę nóg, można ją nosić rozpiętą na sukience z tej samej koronki ze zintegrowaną peleryną. Partnerzy domu mody CHANEL wzięły udział przy tworzeniu trzydziestu dwóch modelach kolekcji. Montex Atelier wykonało haftowaną makramę długiej sukienki z perłowo-szarego tiulu, a delikatne pióra House of Lemarié zdobiły organzowe falbanki małej sukienki z czarnego tweedu. Ruch w równym stopniu ilustrują spodnie, których marynarka inspirowana jest męskimi kamizelkami.

"Zawsze myślę o tym, co kobiety chciałyby dziś mieć w swojej garderobie" - podsumowuje Virginie Viard.


Nieżyjący już Karl Lagerfel zwykł mawiać - "Haute Couture to najwyższy luksus, to perfekcja z wyjątkową osobowością, która ma związek z cierpliwością i współczesnością, a Haute Couture jest maksymalnym symbolem wyrafinowania i piękna rzemieślnika" - trudno się z tym nie zgodzić.


Kliknij i obejrzyj film z pokazu:

http://glow.pl/filmy/chanel-pokaz-kolekcji-haute-couture-wiosna-lato-2f/Źródło foto: serwis prasowy ChanelAutor: Edyta Pawlak
Data publikacji: 02-02-2021

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności