SVR Sun Secure - kosmetyki ochronne z nową, biodegradowalną formułą

<
Gallery image
>
SVR Sun Secure - kosmetyki ochronne 1
<
SVR Sun Secure - kosmetyki ochronne 1SVR Sun Secure - kosmetyki ochronne 2SVR Sun Secure - kosmetyki ochronne 3SVR Sun Secure - kosmetyki ochronne 4SVR Sun Secure - kosmetyki ochronne 5SVR Sun Secure - kosmetyki ochronne 6
 
>
 
 

Powołaniem dermatologicznej marki jaką jest Laboratoire SVR jest zapewnienie rozwiązań, które nie tylko będą odpowiadały na problemy skóry, ale również dbały o jej zdrowie. Produkty z linii przeciwsłonecznej Sun Secure od początku jej powstania zapewniają ochronę dla każdego rodzaju skóry, uwzględniając indywidualne upodobania pacjentów. W portfolio znajdziemy zarówno kremy, fluidy czy produkt o konsystencji musu, ale również mleczko, lekkie mgiełki lub spraye. Ochrona przeciwsłoneczna nie musi, a nawet nie powinna być przykrym obowiązkiem!


W 2021 r. naukowcy z laboratorium SVR idą o krok dalej przygotowując produkty, które dbają o zdrową skórę oraz o ekosystem morski, dzięki:

• zastosowaniu jak najmniejszej ilości filtrów (od 3 do 4 – w zależności od formuły)
• wyeliminowaniu filtrów kontrowersyjnych i podejrzanych o wpływ na układ endokrynny
• respektowaniu ekosystemu morskiego poprzez zastosowanie biodegradowalnych formuł oraz testowaniu produktów na ekotoksyczność
• zmysłowym konsystencjom i bogatemu portfolio konsystencji.


Bezpieczeństwo przede wszystkim

Staranna analiza dostępnych filtrów ochronnych pozwoliła wyodrębnić 4 z nich, które spełniły rygorystyczne wymagania laboratorium SVR, a ich połączenie zostało zgłoszone do opatentowania:

• Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate  (filtr UVA)
• Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (filtr UVA/UVB)
• Ethylhexyl Triazone (filtr UVB)
• Diethylhexyl Butamido Triazone (filtr UVB)

Każdy filtr ma unikalne widmo absorpcji. Celem jest zapewnienie równomiernego, szerokiego zasięgu. Stworzyliśmy system filtrujący, który jest znacznie silniejszy niż którykolwiek ze składników samodzielnie.

Dodatkowo, kompleks przeciwutleniaczy Sun Secure, wzmacnia działanie filtrów przeciw utleniającym uszkodzeniom powstałym wskutek światła widzialnego i podczerwieni, a to zapewnia ochronę przed 100% promieniowania. Połączenie witaminy E, detoksofanu i niacynamidu pomaga zredukować stres oksydacyjny wywołany światłem widzialnym i podczerwienią oraz zmniejsza uszkodzenia DNA.


W trosce o środowisko morskie

Mając na uwadze ochronę ekosystemu morskiego, przeprowadziliśmy testy formuł produktów z linii Sun Secure pod kątem ekotoksyczności. Do badań posłużyły nam organizmy wskaźnikowe zamieszkujące rafy koralowe: fito- i zooplankton. Bez ich dobrej kondycji koralowce obumierają, co obserwujemy jako charakterystyczne zbielenie raf koralowych.

Oprócz testów na ekotoksyczność produkty zostały również sprawdzone ze względu na biodegradowalność formuł przy użyciu normy OECD 301F. Produkt uważa się za łatwo biodegradowalny, jeśli w ciągu 10 dni jego formuła osiąga 60% biodegradacji. 4 produkty Sun Secure przeszły ten test pomyślnie:

• Eau Solaire SPF50+ (woda przeciwsłoneczna do ciała)
• Crème SPF50+ (nawilżający krem do twarzy i ciała)
• Lait SPF50+ (mleczko do twarzy i ciała)
• Brume SPF50 (mgiełka do ciała).


Opakowania

Oprócz starannie opracowanych formuł ważnym elementem ochrony środowiska jest również opakowanie. Produkty z linii Sun Secure:

• nie zawierają ulotki, a wszystkie informacje są wydrukowane bezpośrednio na pudełkach po wewnętrznej stronie
• kartoniki są wykonane z materiałów pochodzących z lasów z certyfikatem FSC® i materiałów pochodzących z recyklingu
• zostały usunięte perłowe wykończenia na pudełkach, które mogą zakłócić recykling papieru
• kartoniki wykonane są z lżejszego kartonu, który jest mniej przetwarzany chemicznie, co pomaga zmniejszyć ślad węglowy

Co jeszcze? W ciągu kilku miesięcy wszystkie nasze butelki będą wykonane w 25% z plastiku pochodzącego z recyklingu, tak jak ma to już miejsce w przypadku Eau Solaire.


Fundacja Kresk 4 Oceans

W SVR już od 4 lat angażujemy się w tworzenie produktów przyjaznych dla środowiska. Bardziej naturalne składy, biodegradowalne formuły produktów przeciwsłonecznych, zmniejszenie ilości plastiku i wykorzystanie tworzyw sztucznych z recyklingu, mniej papieru w opakowaniach – to tylko niektóre z naszych działań na rzecz środowiska.
Grupa Kresk, do której należy marka SVR, rozpoczęła współpracę z François Gabartem – jednym z najbardziej utalentowanych żeglarzy swojego pokolenia. Fundacja Kresk4Oceans to nie tylko kampanie edukacyjne walczące z zanieczyszczeniami w morzach i oceanach, ale również realne działania na rzecz czystych wód oraz nowe technologie, które będą alternatywą dla plastiku. Więcej informacji: www.kresk4oceans.com


Produkty Sun Secure z nową, biodegradowalną formułą:

Sun Secure Crème SPF50+ - biodegradowalny krem nawilżający SPF50+

Zapewnia bardzo wysoką ochronę dermatologiczną o szerokim spektrum działania, z  nową kombinacją filtrów. Komfortowa, jedwabista konsystencja jest szczególnie rekomendowana do skóry normalnej i suchej. Intensywnie nawilża skórę, idealnie się rozprowadza i szybko wchłania nie pozostawiając żadnych smug. Formuła jest odporna na działanie wody, potu i pocieranie i zapewnia optymalną ochronę przeciwsłoneczną. Dla niemowląt, dzieci i dorosłych.

Cena: 68 zł / 50 ml


Sun Secure Lait SPF50+ - biodegradowalne mleczko nawilżające SPF50+

Odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry, także tej nadwrażliwej na słońce. Dla całej rodziny: niemowląt, dzieci i dorosłych. Do stosowania na twarz i ciało. Bardzo wysoka ochrona przed promieniowaniem o szerokim spektrum działania, z nową kombinacją filtrów. Lekka, kremowa konsystencja jest szczególnie rekomendowana do skóry normalnej i suchej. Intensywnie nawilża skórę, idealnie się rozprowadza i szybko wchłania nie pozostawiając żadnych smug. Nietłusta i nieklejąca tekstura. Odporna na działanie wody, potu i pocieranie zapewnia optymalną ochronę przeciwsłoneczną.

Cena: 69 zł / 100 ml i 102 zł / 250 ml


Sun Secure Eau Solaire SPF50+ - biodegradowalna woda przeciwsłoneczna SPF50+

Biodegradowalny, dwufazowy spray zapewniający bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Unikalna, dwufazowa formuła: 60% fazy olejowej, która zawiera filtry oraz 40% fazy wodnej sprawia, że produkt ma wyjątkowo lekką konsystencję.  Komfortowy w stosowaniu: nie klei się, nie jest tłusty.  Delikatny letni zapach sprawia, że ponowna aplikacja staje się przyjemnością, a nie uciążliwym obowiązkiem. Nie podrażnia oczu. Bardzo wysoka odporność na wodę, pot, pocieranie i piasek. Jego butelka wykonana jest w 25% z plastiku z recyklingu.

Cena: 93 zł / 200 ml


Sun Secure Brume SPF50 - biodegradowalna, świeża i niewidzialna mgiełka SPF50

Wysoka ochrona dermatologiczna o szerokim spektrum działania, uzyskana dzięki nowej kombinacji filtrów. Odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry nadwrażliwej na słońce. Dla dzieci od 3 r.ż. oraz dorosłych. Do stosowania na twarz i ciało. Delikatna, nietłusta i nieklejąca konsystencja idealnie się rozprowadza i szybko się wchłania nawilżając skórę. Odporna na działanie wody, potu i pocieranie zapewnia optymalną ochronę przeciwsłoneczną.

Cena: 85 zł / 200 mlAutor: Robert Krupiński
Data publikacji: 16-06-2021

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności