Jak odmłodzić nasze włosy?

<
Gallery image
>
Combo - jak odmłodzić nasze włosy? 1
<
Combo - jak odmłodzić nasze włosy? 1Combo - jak odmłodzić nasze włosy? 2Combo - jak odmłodzić nasze włosy? 3Combo - jak odmłodzić nasze włosy? 4
 
>
 
 

Nasze włosy mają znaczący wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani. Jeśli są zadbane, pełne blasku i żywego koloru, wyglądamy młodziej. Z biegiem lat, przy nieodpowiedniej pielęgnacji tracą swój blask, objętość, mogą się łamać i rozdwajać, ale mamy dobrą wiadomość - można je odmłodzić! O to, jak zachować ich młody wygląd, pytamy Natalię Borowiecką, edukatorkę marki Olaplex i ambasadorkę MyDentity.


Co sprawia, że włosy z dnia na dzień stają się mniej elastyczne, bardziej suche, podatne na łamania?

"Przyczyn może być bardzo wiele, wymienię te które najczęściej to powodują. Źle dobrana pielęgnacja włosów, zbyt agresywne oraz  nieodpowiednio dobrane zabiegi chemiczne, stosowanie  wysokiej temperatury urządzeń termicznych takich jak prostownica, lokówka, brak zabezpieczenia włosów przed promieniowaniem UV, mechaniczne uszkodzenia np. podczas rozczesywania, nieodpowiednia dieta."


Na co zwrócić szczególną uwagę podczas pielęgnacji w domu i podczas wizyty w salonie?

"Gdy edukuję  klientki na temat świadomej pielęgnacji, okazuje się, że często nie są świadomego tego, że aby zachować włosy piękne i zdrowe, nie wystarczy tylko nałożenie zwykłego szamponu oraz odżywki. Nasze włosy różnią się strukturą, grubością, kolorem, mogą być naturalne bądź poddawane zabiegom chemicznym. Pora roku oraz kondycja organizmu może również wpływać na to, że nasze włosy mogą potrzebować większej opieki, dlatego ważnym aspektem podczas pielęgnacji w domu jest odpowiednie dobranie produktów do obecnego stanu włosów. Powinniśmy zwrócić  uwagę na to, aby zapewnić im kosmetyki o dobrym składzie oraz stosować je w odpowiedni sposób.
Aby zapewnić im zdrowy wygląd powinniśmy dostarczać  różnych składników w zależności od danej potrzeby, na przykład stosując przez długi okres  podczas każdego mycia maskę do włosów, możemy doprowadzić do przeproteinowania ich, z drugiej strony nakładając tylko lekkie odżywki możemy nie dostarczyć naszym włosom bardzo potrzebnych i ważnych protein. We włosach znajduje się wiele wiązań dwusiarczkowych. Na skutek zabiegów chemicznych, termicznych, mechanicznych oraz przez promieniowanie UV ulegają one zerwaniu co powoduje, że  zaczynają się  łamać i kruszyć poprzez brak sprężystości. Jeszcze kilka lat temu nie było produktu, dzięki któremu mogliśmy rekonstruować zerwane wiązania, na szczęście został on odkryty i możemy już temu zaradzić. Aby pielęgnacja domowa była jak najbardziej skuteczna powinniśmy zacząć świadome, podparte kosmetykami z dobrym składem odżywianie, regenerowanie oraz rekonstruowanie włosów."

"Fryzjerstwo w ostatnich latach to nie to samo fryzjerstwo, które pamiętamy z kiedyś. Technologie kosmetyków znacznie się zmieniły i możemy znaleźć produkty, które dają maksymalną ochronę włosów podczas zabiegów chemicznych dzięki czemu będą one lśniące i zdrowe nawet gdy będziemy chcieli odmienić ich kolor i wygląd. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, jakie kosmetyki stosowane są przez fryzjera."


A jeśli już mamy zniszczone włosy, to jak im pomóc?

"W takim przypadku niezastąpiony będzie duet dwóch marek i topowych ich produktów. Pierwszą z nich będzie Olaplex oraz jego najmocniejsze kosmetyki do rekonstrukcji domowej czyli Olaplex N°. 0 i Olaplex N°.3. Są to produkty z polimerem, dzięki któremu dochodzi do połączenia zerwanych poprzez uszkodzenia chemiczne, mechaniczne, termiczne i UV mostków dwusiarczkowych. Stosowanie tych kosmetyków podczas domowej pielęgnacji sprawi, że włosy dzięki wewnętrznej rekonstrukcji  zaczną odzyskiwać sprężystość, przestaną się kruszyć i łamać."

"Drugą marką jest #mydentity i jej Myhero Collagen Repair, który jest idealnym dopełnieniem Olaplex. Gdy włosy stają się cienkie, przesuszone i łamliwe może to świadczyć o niedoborze kolagenu."
"Myhero Collagen Repair jest to produkt, który uzupełni ubytki kolagenu we włosach, a stosowanie go prowadzi do intensywnego regenerowania włosów od wewnątrz. Włosy odzyskują blask oraz witalność, lepiej się układają i są mocniejsze. Jest bardzo wydajny, pięknie pachnie i z łatwością aplikuje się go na włosy."

https://hair2go.pl/pl/p/Mydentity-Myhero-X2-Collagen-Repair-Hair-Softening-Treatment-regeneracja-kolagenowa-414-ml/1194


Jak stosować te produkty?

"W zależności od stopnia zniszczenia włosów - Olaplex N°. 0 możemy stosować raz w miesiącu, a jeśli są bardzo mocno zniszczone to nawet dwa razy. Ogromnym atutem tego produktu jest to, że nie da się go przedawkować. Olaplex N°. 0 aplikujemy dokładnie na całą długość włosów i trzymamy 10 minut, następnie dokładamy Olaplex N°.3 i trzymamy kolejne 10 minut. Myjemy delikatnym szamponem (polecam szampon Olaplex N°. 4) dokładnie spłukujemy. Spryskujemy włosy na całej długości Myhero Collagen Repair rozprowadzając go równomiernie, pozostawiamy na 5-10 minut, dokładnie spłukujemy. Nakładamy odżywkę (polecam odżywkę Olaplex N°.5) trzymamy 5 minut i spłukujemy. Jeśli Twoje włosy są bardzo mocno zniszczone jest to najlepsze połączenie. Wykonywanie takiego zabiegu w domu przywróci Twoim włosom sprężystość i blask.
Olaplex N°.0 z połączeniem Olaplex N°.3 jest najmocniejszą rekonstrukcją domową."


Rekonstrukcję można wykonać również samym Olaplex N°. 3 wraz z Myhero Colllagen.

"Na wilgotne włosy nakładamy Olaplex N°. 3, trzymamy minimum 10 minut (można trzymać znacznie dłużej, działa dopóki włosy są wilgotne), następnie myjemy włosy delikatnym szamponem, spłukujemy, nakładamy Collagen, trzymamy 5-10 minut, spłukujemy i nakładamy odżywkę, którą spłukujemy po kilku minutach."

"Olaplex N°.3 wraz z MyHero Collagen Repair możemy stosować raz w tygodniu lub w zależności od częstotliwości mycia i stanu włosów co drugi, trzeci dzień. Po spłukaniu MyHero Collagen Repair nakładamy odżywkę."


https://hair2go.pl/pl/p/Olaplex-No.-0-Intensive-Bond-Builder-intensywna-kuracja-wzmacniajaca-i-chroniaca-wlosy-155-ml/1561

https://hair2go.pl/Olaplex-No.-3-Hair-Perfector-100ml/408


To zestawienie brzmi super, komu zalecasz taki "zabieg"?

"Zabieg ten będzie idealny dla włosów rozjaśnianych lub farbowanych, ale również takich, które pozbawione są elastyczności, blasku, witalności, gdy występują problemy z rozczesywaniem, łamaniem - takie połączenie w pielęgnacji potrafi zdziałać cuda. Powinniśmy pamiętać, że nasze włosy poprzez promieniowanie UV ulegają codziennie zniszczeniu, dzieje się to również na skutek starzenia się organizmu i naturalnej utraty kolagenu, dlatego polecam ten zabieg każdemu, nawet gdy włosy wyglądają dobrze."


Jesteś Ambasadorką #mydentity. Twórcą marki jest Twój idol Guy Tang. Na czym polega jego fenomen?

"Tak, to prawda. Jestem niesamowicie szczęśliwa, że jestem częścią  ogromnej rodziny #hairbesties (osoby pracujące na marce #mydentity). Guy Tang jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych fryzjerów na świecie, jego social media obserwują miliony osób z całego świata. Ludzie pokochali go za pasję jaką wkłada do naszego zawodu, ale również za to, że dał nam produkty z zaawansowaną technologią w postaci marki #mydentity, dzięki którym fryzjerstwo wkroczyło na wyższy poziom. Guy Tang cały czas czuwa nad tym aby nas szkolić, słucha naszych potrzeb, wprowadzając co chwila coś nowego. Jest to niewątpliwie marka przyszłości. Aby zapewnić Nam coś co wyróżni Nas na rynku, sam tworzy pigmenty do swoich farb. Niestandardowe odcienie, przepiękny zapach lawendy oraz niesamowita kondycja włosów podczas koloryzacji to tylko  niektóre zalety MyDentity."

"Miałam możliwość kilkukrotnie szkolić się pod okiem Guy Tanga podczas jego wizyt w Polsce, pojechałam również do akademii #mydenity w Los Angeles. Prywatnie Guy Tang jest niesamowitą, pełną miłości do ludzi i do naszego zawodu osobą, która w ostatnim czasie realizuje się również muzycznie."


Natalia Borowiecka - właścicielka Salonu Fryzjer z Pasją oraz Akademii Fryzjerskiej z Pasją. W zawodzie fryzjera od wielu lat, ogromna pasjonatka swojej pracy. Nauczycielka sztuki Fryzjerstwa i doświadczony Szkoleniowiec. Wykształcenie pedagogiczne i duże kompetencje w pracy z ludźmi.


Ambasador i edukator marki #Mydentity. Twórczyni autorskich programów szkoleniowych.

Ciągła inspiracja dla wielu fryzjerów i pasjonatów fryzjerstwa. Zrzesza dużą liczbę osób pragnących rozwijać się zawodowo. Otwarta, szczera, świadoma i bezkompromisowa. Z ogromnym sercem podchodzi do wszystkiego czym się zajmuje. Sama wciąż nie przestaje się szkolić i motywować swoich fryzjerów do rozwoju.Często powtarza, że zawsze można coś jeszcze zrobić aby pójść krok dalej.

Mocną stroną Natalii jest twórcze myślenie, kreowanie nowego i odwaga do wprowadzania zmian.Autor: Redakcja
Data publikacji: 23-03-2021

KOMENTARZE

Nikt nie skomentował tej treści, bądź pierwszy.

DODAJ NOWY KOMENTARZ

Aby skomentowac treśc musisz byc zalogowany, zaloguj się lub załóż konto
 
 
Polityka prywatności
Uaktualniliśmy naszą politykę prywatności.
Twoja prywatność jest dla nas ważna, dlatego informujemy Cię o zmianach w naszej Polityce Prywatności. Aby informacje o sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych były bardziej przejrzyste i czytelne, podzieliliśmy Politykę Prywatności na różne rozdziały. W każdym rozdziale szczegółowo opisujemy, które Twoje dane osobowe mamy i jak je przetwarzamy. Dodaliśmy też więcej informacji na temat Twoich praw – na przykład tego, jak uzyskać dostęp do swoich danych i jak powiadomić nas, abyśmy zaprzestali ich przetwarzania.

Naszą Politykę Prywatności możesz znaleźć na Glow.pl w dolnej zakładce "Polityka Prywatności". Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twoich danych osobowych lub chcesz się dowiedzieć, jak uzyskać dostęp do swoich danych osobowych lub je usunąć, napisz na adres e-mail: robert.krupinski@glow.pl

Zapoznaj się z Polityką Prywatności